Proč?

Klíšťata jsou přenašeči řady patogenních organizmů, z nichž některé mohou infikovat i psy. Běžně používané repelentní přípravky sice významně omezí množství přisátých klíšťat, zcela eliminovat napadení těmito parazity však možné není.

 

Vyšetřením klíštěte odstraněného ze psa stanovíte riziko infekce, jakému byl pes vystaven. V případě negativního výsledku není zdraví psa ohroženo, v případě pozitivního výsledku je možné zabránit propuknutí onemocnění, či alespoň zmírnit jeho průběh a následky.

Stanovení patogenů přenášených klíšťaty

 

Nabízíme stanovení původců nejčastějších nákaz přenášených klíšťaty, ze vzorků klíšťat odebraných ze psů. Konkrétně provádíme stanovení patogenů způsobujících Lymeskou borreliozu, klíšťovou encefalitidu a  psí granulocytární anaplazmózu.

Jak postupovat?

1. Vyplňte objednávku

 

ZDE si stáhněte objednávku analýzy a vyplňte ji. Pokud zasíláte více vzorků z více jedinců, nezapomeňte na jednoznačnou identifikaci.

 

2 . Vzorek pečlivě zabalte

 

Vzorek klíštěte umístěte do pevného obalu, který pečlivě uzavřete (např. lepící páskou). Zabalený vzorek umístíte spolu s vyplněnou objednávkou do bublinkové obálky.

 

3. Odešlete vzorek

 

Zabalený a označený vzorek odešlete poštou či přepravní službou spolu s objednávkou na adresu laboratoře:

 

Laboratoř GEN-TREND, s.r.o.

Hůry 149

Rudolfov

373 71

Česká republika

 

 

4. Proveďte platbu

 

Platbu za analýzy lze provést bezhotovostním převodem ve prospěch našeho účtu:

 

č: 184419542/0300

 

IBAN: CZ89 0300 0000 0001 8441 9542

BIC (SWIFT): CEKOCZPP

 

Jako variabilní symbol použijte, kontaktní telefonní číslo uvedené na objednávce.

 

Analýzu je možné provést i na dobírku. V tom případě jen zaškrtnete tuto možnost na objednávce a vyčkáte, dokud Vám z laboratoře nebude doručena laboratorní zpráva na dobírku. V případě předání zprávy dobírkou, je účtován příplatek ve výši 100 Kč.

Jak?

Klíště odebrané standardním způsobem z vašeho psa, pečlivě zabalíte do pevného obalu a zašlete na analýzu do laboratoře.

 

Vzorek je nejlépe poslat do laboratoře, co nejdříve po jeho vyjmutí ze zvířete. Je možné vyšetřit i více klíšťat v rámci jednoho vzorku (3-5 podle stádia klíštěte a stupně nasátí).

Pro koho?

Služba je nabízena veterinářům, veterinárním klinikám i soukromým chovatelům. Pro případný post-expoziční zásah proti infekci je však nutná spolupráce s veterinárním lékařem.

Metody

Analýza probíhá na úrovni stanovení přítomnosti genetické informace (DNA, RNA) stanovovaných patogenů pomocí vysoce citlivých molekulárně biologických metod.

 

Naše laboratoř má mnohaleté zkušenosti s těmito metodami v rámci analýz klíšťat odebraných z lidí (přes 4 000 vzorků,       9 000 analýz).

Ceny

Cena je stanovena na základě objednávky vyšetření jednotlivých patogenů:

 

Lymeská borelióza: 680 Kč

Klíšťová encefalitida:  880 Kč

Anaplazmóza: 680 Kč

 

Vyšetření KOMPLET: 1 690 Kč

(zahrnuje všechny stanovované patogeny)

----

Poplatek za doručení na dobírku: 100 Kč

Poplatek za storno objednávky rozhodnutím objednavatele (pokud proběhla platba): 200 Kč (bude strženo z vracené platby za analýzu)

 

Testování klíštěte - psi