O nás

Společnost GEN-TREND s.r.o. vznikla v roce 2002 jako sdružení investorů, ekonomů a odborníků v biotechnologiích a molekulární biologii za účelem vybudovat privátní subjekt úzce spolupracující s veřejným výzkumným sektorem. Spojení privátních a veřejných výzkumných kapacit bylo iniciováno s cílem vybudovat společnost fungující na principu transferu know-how z veřejné výzkumné do privátní aplikované sféry. Výsledkem našeho snažení je prosperující firma jejíž biotechnologické produkty dosahují špičkové světové úrovně.

 

V oblasti laboratorních služeb se dosud naše laboratoř specializovala na molekulárně biologickou diagnostiku pro humánní medicínu. Postupně však začínáme budovat portfolio služeb pro veterinární medicícnu a chovatele. Opět se tak děje za spolupráce s odborníky z Biotechnologického centra, Zemědělské fakulty, Jihočeské univerzita, některé analýzy nabízíme ve spolupráci s laboratoří GEN-REX s.r.o.

 

V oblasti molekulárně biologických analýz máme více než 10 let praxe, během kterých jsme analyzovali téměř 10 000 vzorků. Zakládáme si zejména na kvalitě našich služeb a vstřícném přístupu k zákazníkům. Jako laboratoř s výzkumným a vývojovým potenciálem se rádi ujímáme nápadů na inovace našich služeb případně zavádění služeb zcela nových. Zabýváme se i zakázkovým vývojem. Vaše případné připomínky a náměty přijímáme na: laborator@gentrend.cz

 

V současnosti společnost sídlí v inovačním centru společnosti ENVISAN-GEM a.s.