Stanovení parodontálních bakterií u psů

 

Nabízíme stanovení pěti druhů nejvýznamnějších parodontálních bakterií u psů. Odběrová sada je pro veterinární ordinace k objednání zdarma. Odběrová sada je určena výhraně pro profesionální použití veterinárním lékařem.

Proč?

Psi, obdobně jako lidé, trpí různými onemocněními dásně a závěsného aparátu zubů. Závažnost onemocnění se může pohybovat od lehkého zánětu dásně (gingivitida) až po těžké záněty celého parodontu, které postihují i alveoární kost, ve které jsou zuby zakotveny. Neléčená parodontitida má za následek kývání, putování a následně i ztrátu zubů.

Jak?

Veterinární lékař odebere vzorek z parodontálních váčků psa, který následně zašle do laboratoře, kde je na základě analýzy genetické informace (DNA) stanovena přítomnost a zastoupení parodontálních bakterií. Veterinární lékař následně obdrží výsledkovou zprávu, podle zastoupení bakterií pak zvolí příslušnou terapii. Po ukončení terapie je vhodné provést ještě kontrolní test, který ověří její účinnost. Pro kontrolu dlouhodobého udržení stavu zdravého parodontu doporučujeme ještě provedení "follow up" testu přibližně po roce od kontrolního testu.

Pro koho?

Služba je nabízena zejména veterinárním lékařům a veterinárním klinikám, jelikož odběr je potřeba provádět v anestezii. Stejně tak pro léčbu je potřeba spolupráce s veterinárním lékařem.

Pro stanovení parodontálních bakterií se využívá reverzně hybridizační techniky VariOr® Canis, speciálně vyvinuté pro analýzu parodontálních bakterií u psů.

Metody
Ceny

 

1 500 Kč /vzorek

 

cena jsou včetně DPH

 

V případě, vyšetření většího množství vzorků nebo výzkumných projektů, je možné vyjednat speciální cenové podmínky.

 

+420 608 636 119

laborator@gentrend.cz

Jak postupovat?

1. Objednejte odběrovou sadu

 

Objednejte (zdarma) odběrovou sadu VariOr® Canis:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odběrová sada je určena  výhradně pro profesionální použití veterinárním lékařem.

 

2 . Odeberte vzorky

Podle návodu v odběrové sadě odeberte pomocí papírových čepů vzorky z různých parodontálních váčků psa. Vzorky po pečlivém usušení vložte do transportní zkumavky (součást sady) a vyplňte objednávku analýzy.

 

3. Odešlete vzorky

Zabalené a označené vzorky odešlete poštou či přepravní službou spolu s objednávkou na adresu laboratoře:

 

Laboratoř GEN-TREND, s.r.o.

Hůry 149

Rudolfov

373 71

Česká republika

 

Pokud uvedete na objednávce email, bude Vám na něj potvrzeno doručení vzorků do laboratoře.

 

 

4. Vyčkejte na doručení laboratorní zprávy

Na uvedenou kontaktní adresu ordinace vám bude doručena laboratorní zpráva spolu s fakturou.

 

Děkujeme, objednávka byla odeslána.