DNA analýzy pro psy

 

Pro psy nabízíme unikátní test psích parodontálních bakterií a testování klíšťat ze psů odebraných na patogeny, které u nich mohou vyvolávat závažná onemocnění. Ve spolupráci s naším partnerem GEN-REX, s.r.o. nabízíme vybrané genetické testy.

Testy parodontálních patogenů

Stejně jako lidé, i psi mohou trpět onemocněním dásní a závěsného aparátu zubů. Záněty dásní (gingivitidy) mohou postupně přecházet v hlubší poškození závěsného aparátu zubů - parodontitidu. Parodontitida je velmi bolestivé onemocnění, které ne zřídka končí ztrátou zubů. Primárním původcem onemocnění jsou bakterie.

 

Unikátní DNA test VariOr® Canis pomáhá identifikovat a určit zastoupení patogenních bakterií v parodontu psa. Tato varianta testu pro psi byla vyvinuta na základě dlouholetých zkušeností s diagnostikou VariOr® Dento u  lidských pacientů.

Vyšetření klíšťat ze psů

Klíšťata přenášejí celou řadu bakterií a virů. Některé z nich mohou způsobit onemocnění člověka, jiné mohou infikovat i Vašeho psa. Nabízíme vyšetření klíšťat odebraných ze psů pro včasné odhalení rizika nákazy.

 

Spektrum patogenů, které napadají člověka a psi se překrývá pouze částečně. Proto jsme připravili právě specializovaný test pro klíšťata odebraná ze psů, který zahrnuje pouze patogeny, vůči kterým jsou právě psi citliví.

 

 

Genetické analýzy pro psi

Genetické analýzy zahrnující: stanovení genetického profilu, určování paternity a stanovení přítomnosti vybraných mutací (dwarfizmus, degenerativní myelopatie, délka srsti).

 

Tyto analýzy nabízíme ve spolupráci s Genetickou veterinární laboratoří GenRex s.r.o.